Wykładziny do łazienki

Łazienka to coś więcej niż tylko przestrzeń służąca do realizowania potrzeb z podstawy piramidy Masłowa. To także miejsce relaksu, intymności, chwili wytchnienia po wymagającym dniu i przystań, w której możemy skupić się na własnym ciele. W wystroju wielu łazienek dominują kafelki ścienne i podłogowe. Ciekawą alternatywną dla wykończenia nawierzchni są wykładziny łazienkowe dostępne w katalogu Coniveo. Wykładzina do łazienki powinna być odporna na wilgoć, wodę, detergenty i tłuszcz. Takie założenia spełnia materiał PCW. Co ważne, jego elastyczność sprawia, że wykładziny do łazienek z PCW mogą być też montowane na ścianach. Bardziej naturalne efekty zapewniają panele LVT, nawiązujące do wzorów kamienia i drewna. Elastyczne wykładziny łazienkowe są trwałe, odporne na warunki panujące w łazience, a przy tym świetnie się prezentują, o czym mogą Państwo przekonać się przeglądając nasze realizacje. Dodajmy, że lepsze właściwości izolacyjne wykładziny łazienkowej pozwalają uniknąć efektu zimnej podłogi po wyjściu z wanny lub spod prysznica. Kolekcję można użyć jako wykładzinę winylową do łazienki.

Harvey Maria - Rose Spring

Harvey Maria - Rose Spring

Harvey Maria - Parquet

Harvey Maria - Parquet

Harvey Maria - Premium Wood

Harvey Maria - Premium Wood

Harvey Maria - Little Bricks

Harvey Maria - Little Bricks

Forbo - Allura

Forbo - Allura

Forbo - Allura

Forbo - Allura

Forbo - Allura

Forbo - Allura

Forbo - Marmoleum

Forbo - Marmoleum

Jaka podłoga do łazienki będzie najlepsza? 

Aranżując łazienkę, zwracamy szczególną uwagę na dobór odpowiedniej armatury i ceramiki, która będzie zarówno funkcjonalna, jak i atrakcyjna wizualnie. Pamiętajmy jednak, że równie ważną rolę odgrywa w tym pomieszczeniu podłoga, która powinna być łatwa w utrzymaniu czystości, odporna na częsty kontakt z wodą i wilgocią, a także estetyczna i dopasowana do wystroju całego wnętrza.

Większość osób, które zastanawiają się nad wyborem podłogi do łazienki, intuicyjnie planuje zakup płytek ceramicznych. Warto jednak zaznaczyć, że to nie jest to jedyna możliwość, ponieważ dziś na rynku znajdziemy znacznie więcej materiałów, które skutecznie zabezpieczają podłogę przed nadmierną wilgocią. Na jaką podłogę w łazience warto postawić? Oto kilka inspiracji:

  • deski drewniane – ze względu na wysoką cenę jest to stosunkowo rzadki wybór do łazienek. Do pomieszczeń „mokrych”, które są narażone na podwyższony poziom wilgoci, poleca się wybór desek z drewna egzotycznego, np. teaku lub merbau. Inne rodzaje drewna możemy użyć w łazience, jednak pod warunkiem, że będą one wcześniej poddane zabiegowi terminowania. Bez względu na wybrany rodzaj drewna, deski należy regularnie impregnować;
  • panele podłogowe – chociaż zazwyczaj sięgamy po nie w salonach i sypialniach, to równie dobrze prezentują się jako podłoga w łazience. Warto jednak mieć na uwadze, by do takiego pomieszczenia wybierać modele wodoszczelne, które pokryte są specjalnym impregnatem zabezpieczającym deski z MDF lub HDF przed kontaktem z wilgocią;
  • beton architektoniczny – jest to świetna propozycja do pomieszczeń aranżowanych w stylu industrialnym i minimalistycznym. Taka podłoga w łazience nie wymaga stosowania fug, jest odporna na wodę i uszkodzenia mechaniczne, a przy tym jest bardzo trwała. Podobnie jak deski drewniane wymaga ona jednak odpowiedniej impregnacji;
  • wykładziny elastyczne PCV – podłoga PCV do łazienki to ciekawa opcja dla osób, którym zależy na tym, by utrzymywać ją w stałej czystości i chronić przed działaniem czynników zewnętrznych. Co ważne, wykładziny do łazienki z polichlorku winylu wykazują bardzo dobre właściwości izolacyjne i mogą być stosowane na ogrzewanie podłogowe, które często instalowane jest w łazience;
  • panele winylowe LVT – wykładziny winylowe do łazienki to coraz popularniejszy wybór wśród tych osób, które cenią sobie estetyczny wygląd tradycyjnych desek drewnianych, jednak zależy im na łatwiejszej pielęgnacji podłoża. Taka podłoga jest trwała, wytrzymała, wodoodporna i odporna na wszelkie uszkodzenia.

Jaka wykładzina do łazienki jest najlepsza?

Ze względu na ich specyficzną konstrukcję w łazienkach można umieszczać niemal każdy rodzaj wykładziny elastycznej. Wybierając konkretny model, warto jednak wziąć pod uwagę pewne parametr, w tym m.in. wytrzymałość podłoża, odporność na wilgoć i działanie detergentów, antypoślizgowość oraz grubość warstwy ścieralnej (im grubsza wykładzina, tym lepiej dla nas). Warto również sprawdzić, czy podłoga PCV do łazienki może być stosowana na ogrzewaniu podłogowym. Jako podłogę do łazienki powinniśmy wybierać przede wszystkim gumoleum (wykładzinę elastyczną z dodatkiem PCV) lub linoleum. W przypadku tych pierwszych możemy decydować się na:

  • wykładziny polipropylenowe, które są najbardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne;
  • wykładziny poliamidowe, które są trwałe, zwłaszcza w kontekście uszkodzeń mechanicznych;
  • wykładziny poliestrowe, które są dodatkowo odporne na ogień.

Jaka wykładzina na kafelki?

Wykładziny elastyczne PCV to rozwiązanie, które pozwala na stworzenie niedrogiej i łatwej w utrzymaniu podłogi do łazienki. Wiele osób zastanawia się jednak, czy można położyć wykładzinę na płytki. Jak się okazuje, takie pokrycie podłogowe z powodzeniem możemy umieścić na starych płytkach podłogowych lub istniejącej podłodze z drewna czy też paneli. Dzięki podłodze PCV do łazienki możemy w prosty sposób przeprowadzić prawdziwą metamorfozę całego wnętrza i nadać mu zupełnie nowy charakter. Umieszczając taką wykładzinę na płytkach, możemy mieć pewność, że podłoga będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne, antypoślizgowa, łatwa w czyszczeniu i zapewni bardzo dobrą izolację akustyczną.

Ile kosztuje wykładzina do łazienki?

Tym, co skłania nas do wyboru wykładziny PCV do łazienki, jest w dużej mierze jej atrakcyjna cena. Za najcieńszą podłogę PCV do łazienki zapłacimy około 15-20 zł/m2. Lepszej jakości modele będą kosztować nas około 25-40 zł/m2, co w porównaniu do chociażby desek drewnianych stanowi znacznie bardziej ekonomiczną opcję. Warto jednak pamiętać, by do ceny samej wykładziny do łazienki dodać koszt jej ułożenia, który wynosi średnio 22-28 zł/m2.

Co się kładzie pod wykładzinę PCV?

Wykładziny do łazienki są narażone na intensywne użytkowanie i częsty kontakt z wodą. W związku z tym ważne jest, by odpowiednio przygotować podłoże, na którym będziemy ją montować. Podłogi PCV do łazienki, jak również wykładziny winylowe do łazienki są cienkie i wymagają zastosowania specjalnej wylewki wygładzającej.

Co dać pod wykładzinę łazienkową? Samo podłoże powinno być suche, gładkie i równe, a także wzbogacone o tzw. strukturę przegrody stropowo-podłogowej. Począwszy od ziemi składa się ona z gruntu, podłoża, stropu, izolacji przeciwwilgociowej lub paroszczelnej, izolacji tłumiącej i cieplnej, warstwy ochronnej i wyrównującej podkład, kleju, a na samym końcu posadzki.

Czy wykładzina w łazience to dobry wybór? 

Wykładzina do łazienki to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza jeśli jest to wykładzina PCV lub wykładzina winylowa do łazienki. W obu przypadkach możemy liczyć na to, że będzie ona tańsza w porównaniu do np. płytek ceramicznych, a także wygodna w użytkowaniu. Takie pokrycia podłogowe są też odporne na częsty kontakt z wodą, w związku z czym nie musimy się obawiać rozlania wody pod podłogę.

Gdzie kupić wykładzinę do łazienki?

Wykładziny do łazienki to produkty dostępne obecnie w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych, które oferują szeroki asortyment różnego rodzaju podłóg do domu i mieszkania. Przed zakupem konkretnego modelu warto jednak skorzystać ze wsparcia specjalisty (telefonicznego, mailowego lub podczas wizyty w sklepie), by upewnić się, że dokonujemy właściwego wyboru. 

Ile kosztuje wykładzina do łazienki? 

Jak już wspomnieliśmy, koszt wykładziny do łazienki jest niższy w porównaniu do większości modeli płytek ceramicznych. Przyjmuje się, że za wykładzinę PCV zapłacimy od 15 do 40 zł/m2, a koszt wykładziny winylowej do łazienki wynosi od 25 do 170 zł/m2.

Dlaczego warto?
  • bezpłatna konsultacja
  • markowe wykładziny
  • profesjonalny montaż
  • specjalistyczne akcesoria
  • doskonały serwis
Zespół Coniveo