Wykładziny dla szkół

27.02.2012
Autor: Jarosław Michalak Kategoria: Blog

Współpracuję od lat z Panią Administrator, która zarządza ogromną szkołą, ale umiejscowioną w starym budynku. W tejże szkole wymienialiśmy wykładzinę podłogową. Podczas prac pojawił się problem, ponieważ okazało się, iż pod parkietem są deski podłogowe, a pod deskami już tylko legary. Koszt wylania nowej podłogi betonowej oraz czas wykonania okazał się nie do zaakceptowania dla zarządu szkoły. Udało się jednak znaleźć rozwiązanie.

Po usunięciu parkietu zainstalowaliśmy dwie warstwy specjalistycznych płyt podłogowych, na które po odpowiednim przygotowaniu zainstalowaliśmy wykładzinę zmywalną PCW. Było to rozwiązanie korzystne cenowo oraz dość krótkie w wykonaniu.
Podobne sytuację zdarzają się dość często. Oddzielną sprawą jest materiał jaki użyjemy do wykończenia podłogi. Z wieloletnich doświadczeń wiem, iż optymalnie na podłogach w szkołach sprawdza się wykładzina PCW. I to wykładzina heterogeniczna, z wierzchnią warstwą ścieralną. Jest to najtrwalszy materiał. Ułożyliśmy ją już w setkach sal szkolnych. Klienci twierdzą, iż dobrze się ją użytkuje. Nie przyjmuje zabrudzeń oraz łatwo się ją czyści.  
Jednak nic nie zastąpi wizyty doświadczonego handlowca który po zapoznaniu się z sytuacją dobierze odpowiedni sposób wykonania podłogi oraz zaproponuje materiały dostosowane do potrzeb. 
Przy remontach bardzo ważne jest fizyczne zbadanie stanu podłogi. Dopiero to pozwala na opracowanie technologii usunięcia starej podłogi i jej wymiany na nową wykładzinę. Tylko kompleksowe dobranie odpowiedniego sposobu wykonania z wykończeniem sprawdzonym i markowym materiałem PCW gwarantuje długotrwałe i bezproblemowe użytkowanie danego pomieszczenia. Kluczowe jest tu doświadczenie i umiejętności  w wykonywaniu takich prac.
To może zapewnić tylko firma specjalizująca się w wykonywaniu podłóg PCW lub dywanowych, która dodatkowo ma doświadczenie w działaniu na rynku wtórnym – czyli wymianie starych pokryć na nowe. 

 

Więcej informacji na temat wykładzin dedykowanych do szkół dostępnych jest m.in na stronie:

dla-szkol

Jarosław Michalak

Jarosław Michalak

W Coniveo pracuję od 2003 roku. Obecnie jestem dyrektorem działu techniczno-handlowego. Na co dzień uważnie słucham naszych klientów i doradzam im najkorzystniejsze rozwiązania. Odpowiadam m.in. za koordynację prac firmy - działu handlowego i zespołów instalatorskich. Zobacz wszystkie wpisy
Dlaczego warto?
  • bezpłatna konsultacja
  • markowe wykładziny
  • profesjonalny montaż
  • specjalistyczne akcesoria
  • doskonały serwis
Zespół Coniveo