Wyjazd firmowy, jako forma integracji

30.01.2014
Kategoria: Blog

W każdej firmie przychodzi czas na oderwanie się od zawodowych problemów i wyjazd z dala od firmy, gdzie pracownicy mogą pozbyć się oficjalnego wizerunku i pobyć ze sobą bardziej „prywatnie”. Organizacja tego typu spotkania/wyjazdu nie jest jednak prosta, gdyż organizator zawsze chce zadowolić wszystkich, a jak wiadomo, nie jest to proste…

Czy wyjazdy firmowe mają jakiś określony cel? Oczywiście, że tak! Czy znamy lepszy sposób na zintegrowanie pracownika z firmą? Dzięki tego typu wyjazdom, pracownik przestaje myśleć jednostkowo, a jednak, jak wiadomo, praca w grupie jest nieraz bardziej owocna niż w pojedynkę. Faktem jest również, że po dobrze zorganizowanym wyjeździe integracyjnym, pracownicy wracają wypoczęci i są gotowi stawiać czoła wyzwaniom, co przynosi same korzyści dla firmy i pracodawcy.

Dla organizatora wyjazd integracyjny to nie lada wyczyn. Wybór odpowiedniego miejsca – nie za daleko, aby nie spędzić większości czasu w trasie, ale i nie za blisko, aby poczuć dystans do miejsca pracy.  Po wyborze miejsca na mapie, kolejnym krokiem jest ustalenie programu – szczegółowego planu: co, gdzie, kiedy, z kim. Nie spodziewajmy się, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Musimy przewidzieć opóźnienia, czyjąś nieobecność spowodowaną np. chorobą, czy złą pogodę. Należy pamiętać, że podczas wyjazdu wszystko może się wydarzyć. A co z atrakcja? Tzw. gwóźdź programu jest konieczny, ale i najtrudniejszy do zorganizowania. Czy zdecydujemy się na atrakcje wymagające wysiłku fizycznego, czy zwiedzanie, czy pokaz iluzjonisty…? Należy wybrać to, co najbardziej przypadnie do gustu współpracownikom i uwierzyć w swoje przeczucie.

W Coniveo kilka wyjazdów mamy za sobą. Ostatni został okrzyknięty najbardziej udanym, więc przede mną kolejne wyzwanie – pobić samą siebie :)

Dlaczego warto?
  • bezpłatna konsultacja
  • markowe wykładziny
  • profesjonalny montaż
  • specjalistyczne akcesoria
  • doskonały serwis
Zespół Coniveo