Dlaczego nie wolno montować taśm antypoślizgowych bezpośrednio na fugach?

10.07.2023
Autor: Marlena Pokora Kategoria: Blog

Taśmy antypoślizgowe Gripper - charakterystyka

Taśmy antypoślizgowe Gripper swoją strukturą przypominają papier ścierny. Cząsteczki trwałego piasku kwarcowego zatopione są w trwałym polimerze, który zamocowany jest do stabilnej wymiarowo taśmy PCW. Produkt ze względu na swoją strukturę oraz podkład  bywa sztywniejszy, dlatego nie jest w stanie dopasować się bezpośrednio do wąskich fug między płytkami. Fugi zwykle mają od 2 do 5mm szerokości, dlatego niemożliwe jest by doskonale dopasować jakąkolwiek taśmę do fugi. Jest to zbyt mała powierzchnia.

 

Montowanie taśm antypoślizgowych - najważniejsze zasady

Po przyklejeniu taśm antypoślizgowych na fugi otwiera się „drogę” dla wilgoci. Jak przysłowie mówi „kropla drąży skałę”, tak taka kropla drąży taśmę antypoślizgową. Wilgoć ma łatwiejszy dostęp by dostać się bezpośrednio pod taśmę antypoślizgową, a w sprzyjających dla siebie warunkach, sprawi że ta zacznie się odklejać. W wyniku tego nie będzie spełniać ona swoich właściwości.

Co zrobić aby taśmy antypoślizgowe długo służyły?

Dlatego bardzo ważne jest by docinać taśmę antypoślizgową ok 5mm od krawędzi fugi. Do tego idealną sytuacją jest dodatkowe zabezpieczenie krawędzi klejem uszczelniającym Edge Fix.

Więcej o błędach montażowych pisaliśmy w zakładce „błędy montażowe”   oraz we wpisie „Jak NIE montować taśm antypoślizgowych – błędy montażowe”.

Marlena Pokora

Marlena Pokora

Do teamu Coniveo dołączyłam jesienią 2014 roku. Początkowo miałam okazję pracować na stanowisku w działach administracji i handlu. To stanowisko nauczyło mnie bardzo dobrej organizacji pracy oraz podzielności uwagi, jednocześnie dając mi niezbędną wiedzę oraz kwalifikacje, by stać się Specjalistą ds. Trade Marketingu. Zobacz wszystkie wpisy
Dlaczego warto?
  • bezpłatna konsultacja
  • markowe wykładziny
  • profesjonalny montaż
  • specjalistyczne akcesoria
  • doskonały serwis
Zespół Coniveo