Nylon – narodziny współczesnych wykładzin

06.06.2012
Autor: Tomasz Urbański Kategoria: Blog

Na wygląd i funkcjonalność współczesnych wykładzin dywanowych największy wpływ na runo wykładzin, a konkretnie syntetyczne włókna. Ojcem, wynalazcą tych włókien był Wallance Carothers z amerykańskiej firmy DuPont, który odkrył skład chemiczny poliamidu. 

Było to w 1935 roku i od tamtej pory materiał ten niemal zrewolucjonizował wiele gałęzi przemysłu. Poliamid posiada dużą wytrzymałość na rozciąganie oraz możliwości barwienia, dlatego od razu znalazł zastosowanie do wyrobu takich produktów jak min: szczoteczki do zębów, pończochy czy artykuły tekstylne, czyli też wykładziny. Czasami w branży wykładzin znajduje zastosowanie nazwa nylon. Jest to nic innego jak poliamid, z tym, że nylon jest po prostu nazwą handlową tego materiału, który jest produkowany przez firmę Invista.

Tomasz Urbański

Tomasz Urbański

Od 1995 roku dużą część mojego życia wypełnia Coniveo Jestem prezesem firmy. Moja praca polega nie tylko na dbaniu o biznes, ale także o rozwój prawie 30-osobowego zespołu fantastycznych ludzi. Z wykształcenia jestem psychologiem. Interesują mnie nowoczesne technologie i mam nadzieję, że blog Coniveo będzie wyrazem tej pasji. Zobacz wszystkie wpisy
Dlaczego warto?
  • bezpłatna konsultacja
  • markowe wykładziny
  • profesjonalny montaż
  • specjalistyczne akcesoria
  • doskonały serwis
Zespół Coniveo