Montaż wykładzin kauczukowych nie dla każdego

05.02.2015
Autor: Agata Woźniak Kategoria: Blog

Montaż wykładziny kauczukowej jest wymagającym zadaniem, dlatego nie każdy instalator, który układa wykładzinę PCW bezproblemowo ułoży wykładzinę kauczukową.

Wykładzinę kauczukową przed przyklejeniem należy sezonować, czyli rozłożyć na min. 24 godziny w pomieszczeniu, w którym będzie zamontowana, aby złapała temperaturę podłoża. Jest to niezbędne, gdyż przy dużych różnicach temperatur, szczególnie zimą i latem, wykładzina kauczukowa mogłaby się kurczyć lub rozszerzać. Jeżeli już zostanie przyklejona na stałe, to jest stabilna wymiarowo, tzn. nie zmienia swych wymiarów, ponieważ w przeciwieństwie do wykładzin PCW nie zawiera żadnych plastyfikatorów, które po pewnym czasie utleniają się, przez co powstają szpary na łączeniach. Wykładzina kauczukowa ma tę przewagę nad innymi wykładzinami elastycznymi, że można ją łączyć bez spawowo. Wymaga to nie tylko sporych umiejętności, ale również użycia specjalistycznych narzędzi, dzięki którym można przyciąć wykładzinę idealnie i nie będą widoczne łączenia. Przekonaliśmy się o tym na własnej skórze, montując wykładzinę kauczukową bezspoinowo w mieszkaniu u architektów. Efekt końcowy był powalający. 

Agata Woźniak

Agata Woźniak

Do Coniveo dołączyłam w marcu 2014 r. Zajmuję się doradztwem handlowo-technicznym w zakresie doboru wykładzin podłogowych, szczególnie w obszarze obiektów użyteczności publicznej. W Coniveo odpowiedzialna jestem za wprowadzanie na rynek wykładzin kauczukowych i pozyskiwanie kontraktów. Zobacz wszystkie wpisy
Dlaczego warto?
  • bezpłatna konsultacja
  • markowe wykładziny
  • profesjonalny montaż
  • specjalistyczne akcesoria
  • doskonały serwis
Zespół Coniveo