Magazynowanie wykładzin dywanowych w płytkach

03.10.2012
Autor: Tomasz Urbański Kategoria: Blog

Jedną z kilku zalet płytek dywanowych jest mała powierzchnia potrzebna do ich składowania. Dla przykładu 60 m², czyli 12 paczek płytek 50/50 cm można ułożyć, jedna na drugą, na powierzchni 0,5-1,0 m². Dla klientów jest to niesamowita oszczędność powierzchni. Dla hurtowni jak nasza, sprawa nie jest taka wesoła.

Przekonaliśmy się o tym, kiedy 2 lata temu zaczęliśmy składować płytki. Ilość 5 000 m2.

Teoretycznie 50 palet po 100 m2 powinno się zmieścić na powierzchni 50 m2. Tak niestety nie jest i to nie tylko, dlatego, że nie można stawiać jedną paletę na drugą. Po pierwsze musi być spory luz na pracę wózka widłowego. Po drugie, musi być bezpośredni dostęp do wszystkich 12 kolorów. W rezultacie okazało się, że powierzchnia ok. 120 m2 jest za mała, a dostęp do wszystkich rodzajów wykładziny i tak niedostatecznie dobry. Okazało się, że najlepszym rozwiązaniem jest nie tyle oczywiste wstawienie profesjonalnych regałów magazynowych, ale ich odpowiednie ustawienie. W rezultacie na powierzchni ok. 50 m2może się zmieścić ponad 6 000 m2 wykładziny. A najważniejsze, że jest bezpośredni, szybki i wygodny dostęp do towaru bez dużego wysiłku fizycznego dla magazynierów.

Tomasz Urbański

Tomasz Urbański

Od 1995 roku dużą część mojego życia wypełnia Coniveo Jestem prezesem firmy. Moja praca polega nie tylko na dbaniu o biznes, ale także o rozwój prawie 30-osobowego zespołu fantastycznych ludzi. Z wykształcenia jestem psychologiem. Interesują mnie nowoczesne technologie i mam nadzieję, że blog Coniveo będzie wyrazem tej pasji. Zobacz wszystkie wpisy
Dlaczego warto?
  • bezpłatna konsultacja
  • markowe wykładziny
  • profesjonalny montaż
  • specjalistyczne akcesoria
  • doskonały serwis
Zespół Coniveo