Jaka podłoga do salonu fryzjerskiego i kosmetycznego?

04.06.2021
Autor: Marlena Pokora Kategoria: Blog

Przygotowujesz się do stworzenia swojego salonu fryzjerskiego, kosmetycznego lub barberskiego?

Klienci poza zmianą swojego look'u przychodzą również do takich miejsc po to by się zrelaksować, dlatego na pewno zależy Ci by Twój salon był wyjątkowy. Chcesz by czuć w nim było Twój indywidualizm, kreatywność albo po prostu chcesz, żeby klient czuł się u Ciebie swobodnie jak w domu.

Jeszcze w początkach lat 2000 większość salonów fryzjerskich wyglądało niczym masarnia lub sklep mięsny - smutne, białe (a właściwie szarobure) ściany, oklejone plakatami, a na podłogach najczęściej kwadratowe, szarobure płytki z ciemną fugą (bo przecież nie widać brudu). Ku naszej uciesze - trendy się zmieniają.

Oczywiście wiemy, że do Twojego salonu, klientów w pierwszej kolejności powinny przyciągać Twoje i Twojego zespołu umiejętności, no ale nie oszukujmy się - fajnie jest pracować w fajnych warunkach, i fajnie jest przyjąć klienta w miłym i ciekawym miejscu.

Wybór kolorystyki ścian, mebli i wyposażenia pozostawię Tobie lub projektantom. Ja natomiast poruszę temat podłóg.

Czy podłoga musi być nudna? Czy serio jedyną opcją jest szarobury gres, albo mikrocement? Otóż nie.

Wiadomo - podłoga musi być łatwa w utrzymaniu czystości. Będzie często zamiatana, myta itp. Tym samym mimo szczerych chęci, rezygnujesz z drewna bądź klasycznych paneli, których jest w bezliku.

Zatem co wybrać? Kilka propozycji:

Produkt już szeroko znany i coraz bardziej lubiany. Dlaczego? Pięknie imituje naturalne faktury typu kamień czy drewno.  Jest cichy, tzn. że nie ma aż takiego głośnego stukotu obcasów. Nie straszna mu woda (częste mycie skraca życie - tutaj ta zasada nie działa).
Jako dygresja - parę lat temu, w jednej z gdańskich galerii położyliśmy panele LVT. To był taki czas, że przez trójmiasto przeszły deszcze niespokojne, które potargały nie tylko sad. Wszędzie były liczne podtopienia, a w galerii stała woda niemal do kolan. I wiecie co? Świeżo położone panele się nie odkleiły, nie spuchły, nie wstały, nie stało się z nimi absolutnie nic.
Dodatkowo panele winylowe LVT spełniają wymogi do montowania ich w obiektach użyteczności publicznej tzn. że cechuje je klasa trudnopalności Bfl-s1 oraz w zależności od grubości warstwy ścieralnej mają najczęściej 33 klasę użytkową.

  • A może eko? Czyli wykładziny linoleum

Niestety w Polsce linoleum nie jest aż tak popularne. Wiele, ale to bardzo wiele osób linoleum stawia na równi z pcw. No bo przecież linoleum brzmi podobnie jak gumoleum. No cóż... Nieświadomi będą dalej tkwić w swej nieświadomości, natomiast dla tych którzy chcą wiedzieć coś więcej... W skrócie: Linoleum produkowane jest wyłącznie z surowców naturalnych. Czyli co wchodzi w skład linoleum?
• olej lniany - główne spoiwo wykładziny,
• żywice naturalne - nadają wykładzinie elastyczność,
• mączka drzewna - wypełniacz odpowiedzialny za absorpcję barwników,
• mączka korkowa - nadaje wykładzinie miękkość, izoluje termicznie i akustycznie,
• wapień - wzmacnia i wygładza materiał,
• barwniki - nadają wykładzinie naturalne kolory,
• tkanina jutowa - pełni rolę podkładu.

A teraz co to oznacza? Linoleum jest odporne na intensywny ruch, na kółka od mebli, daje możliwość powierzchniowej renowacji, natomiast ewentualne uszkodzenia mechaniczne bądź zaplamienia można łatwo usunąć polerując powierzchnię wykładziny. To by było na tyle :-)

Poniżej zobaczcie PelsPels Barbers z Norwegii. Jest to salon fryzjerski z tradycjami, który uznawany jest za jeden z najlepszych na świecie. Na podłodze zainstalowano płytki Marmoleum Modular.

 

PelsPels Barbers PelsPels Barbers

 

Same zostały wywołane do tablicy, gdy wspomniałam że wiele ludzi stawia je na równi z linoleum. PCW montowane są w szpitalach to dlaczego nie mogą być użytkowane w takich salonach?

Tak, wiem - dla wielu osób jest to "gumoleon". Smutny, nudny, który kojarzy wam się ze starymi salonami, gdzie ten gumoleon się odklejał, miał niby przypominać drewno, jakąś klepkę, a był podobny do niczego jak idź i nie wracaj. Pękał i ogólnie był nieatrakcyjny. Ale wiecie co? Mamy XXI wiek! Wszystko idzie do przodu.

Wykładziny PCW nie muszą być nudne. Teraz wystarczy tylko fantazja i pomysł.

O właściwościach i czym się charakteryzują nie będę pisać, powiem tylko w skrócie że mają powłoki ochronne gdzie chemia nie jest im straszna. A prawidłowo zamontowane nie odklejają się, dzięki czemu mogą być użytkowane latami i nie ma ryzyka. że coś będzie pękać.

Dzięki bogatej kolorystyce jaką oferują producenci, mnogości kolorów, a także mnogości sznurów do spawania, to wasza podłoga może stać się prawdziwym dziełem sztuki.


Pamiętaj! Podłoga nie musi być nudna, jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia.

Nasz dział handlowy pomoże Ci rozbudzić Twoją wyobraźnię :-)

Marlena Pokora

Marlena Pokora

Do teamu Coniveo dołączyłam jesienią 2014 roku. Początkowo miałam okazję pracować na stanowisku w działach administracji i handlu. To stanowisko nauczyło mnie bardzo dobrej organizacji pracy oraz podzielności uwagi, jednocześnie dając mi niezbędną wiedzę oraz kwalifikacje, by stać się Specjalistą ds. Trade Marketingu. Zobacz wszystkie wpisy
Dlaczego warto?
  • bezpłatna konsultacja
  • markowe wykładziny
  • profesjonalny montaż
  • specjalistyczne akcesoria
  • doskonały serwis
Zespół Coniveo