Jak czyścić i dbać o panele winylowe?

22.06.2023
Autor: Robert Skolmowski Kategoria: Blog

Panele winylowe są trwałym i łatwym w utrzymaniu podłogowym pokryciem, które może przetrwać przez wiele lat, a przy odpowiedniej pielęgnacji przez te wszystkie lata wyglądać bardzo estetycznie i nie tracić swojego pierwotnego wyglądu.  Podpowiadamy kilka sposobów, jak dbać o panele winylowe.

Czy panele winylowe można odkurzać lub zamiatać?

Oczywiście, można - a nawet trzeba to robić! Regularne odkurzanie lub zamiatanie paneli sprawie, że usuniesz z ich powierzchni kurze, piasek i inne zanieczyszczenia, które mogą zarysować powierzchnię.

 

Czy panele winylowe można ścierać/myć na mokro?

Panele winylowe jak najbardziej, produkt można myć przy użyciu delikatnego detergentu i letniej lub ciepłej wody. Pamiętaj, aby nie używać zbyt dużo wody i dokładnie osuszyć powierzchnię po umyciu. Co prawda panele winylowe nie mają tendencji do puchnięcia i są odporne na wilgoć, ale nadmiar wody nie służy żadnemu z pokryć podłogowych i lepiej unikać ryzyka.

Czym myć panele winylowe? Jakimi środkami to robić?

Używaj specjalnych środków do czyszczenia - na rynku dostępne są specjalne preparaty do czyszczenia paneli winylowych, które pomogą usunąć trudne do usunięcia plamy i zanieczyszczenia. Ważne aby dany preparat nie był na bazie mydła, stosowanie takiego produktu może dawać efekt tymczasowej czystości, ale poprzez lepkość zawartego mydła wszelkie zabrudzenia czy kurz będą łatwiej przywierać do podłogi. Przed użyciem należy jednak sprawdzić, czy produkt jest odpowiedni do twojego rodzaju paneli. Przykładowy środek do czyszczenia paneli winylowych to płyn Jontec, który znajdziesz TU.

Czego unikać przy użytkowaniu paneli LVT?

Przede wszystkim unikać zarysowań - podłoga winylowa może zarysować się pod wpływem ciężkich mebli lub ostrych przedmiotów. Aby zapobiec temu, umieszczaj filce pod nogami mebli i unikaj przesuwania ciężkich przedmiotów po powierzchni. Podłoga winylowa jest odporna na użytkowanie czy zwierzęce pazury, jednak przy pracach takich jak przesuwanie ciężkiego stołu czy lodówki mogą pojawić się zarysowania, pamiętajmy, że to co jest trwałe nie oznacza, że jest niezniszczalne.

Po drugie: unikanie kontaktu z chemikaliami - panele winylowe są odporne na większość chemikaliów, jednak niektóre substancje, takie jak rozpuszczalniki i oleje, mogą uszkodzić powierzchnię. Dlatego należy unikać kontaktu z takimi substancjami.

 

Dbanie o panele winylowe nie jest trudne, a regularna pielęgnacja może wydłużyć ich trwałość i zachować ich estetykę na dłużej.

Robert Skolmowski

Robert Skolmowski

Od początku mojej ścieżki zawodowej, czyli od 7 lat, zajmuje się sprzedażą produktów i usług, zarówno dla Klienta prywatnego jak i biznesowego. Lata doświadczenia nauczyły mnie systematyczności i sumienności w każdym ze zleconych mi zadań. Zdobyta praktyka i wiedza pozwalają mi na obsługę Klienta zarówno w relacjach F2F, jak i drogą elektroniczną, dlatego też został mi powierzony sklep internetowy, na który serdecznie zapraszam. Wolne chwile staram się spędzać z bliskimi mi osobami, uwielbiam górskie wędrówki, ale radość sprawiają mi również codzienne spacery, w których zawsze towarzyszy mi narzeczona oraz nasz czworonożny przyjaciel. Zobacz wszystkie wpisy
Dlaczego warto?
  • bezpłatna konsultacja
  • markowe wykładziny
  • profesjonalny montaż
  • specjalistyczne akcesoria
  • doskonały serwis
Zespół Coniveo