Targi budowlane w Monachium - BAU 2023

19.04.2023
Kategoria: 2023

Targi budowlane BAU odbywające się w Monachium, to cykliczna, prestiżowa impreza o naprawdę imponujących zasięgach, można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że jest to wydarzenie na skalę światową. W ciągu kilku dni na powierzchni prawie 200tys.m2 spotykają się przedstawiciele i producenci, którzy prezentują swoje produkty i usługi w dziedzinie architektury, systemów i materiałów budowlanych. Oprócz robiących wrażenie statystyk, możliwości nawiązania kontaktów, zapoznania się z ofertami targi te wyróżniają się również bardzo ciekawym programem. Tematy z którymi mierzymy się w branży lub będziemy mierzyć się w przyszłości. Oto kilka wybranych bloków tematycznych:

Wyzwania i szanse dla branży budowlanej: Zmiana klimatu

Zmiana klimatu to temat, który zdecydowanie nabiera na silę, biorąc pod uwagę przejawy tego zjawiska takie jak pożary, powodzie czy chociażby wzrost temperatur w nadchodzących latach trend ten nie ulegnie zmianie. Branża budowlana również musi szukać rozwiązań w tym zakresie - możliwe będzie to budując swoją markę w oparciu o 3 filary zrównoważonego rozwoju.

  • równoważony rozwój ekologiczny - minimalizacja zużycia energii i zasobów, energooszczędne planowanie i budownictwo
  • równoważony rozwój ekonomiczny - optymalizacja kosztów, w tym wydatków na budowę i użytkowanie
  • równoważony rozwój społeczny - ma na celu miejską lub krajobrazową organizację systemów społecznych i kulturowych z myślą o przyszłych pokoleniach.

 

Cyfryzacja branży budowlanej: Cyfrowa transformacja

Kwestia najnowszej technologii, robotów, maszyn, ale również sztucznej inteligencji -  wszystko to w ramach branży budowlanej. Wykorzystanie zasobów, które mamy już teraz, ale również ciągły ich rozwój - korzyści, ale również niebezpieczeństwa jakie niesie za sobą świat cyfryzacji.

Mieszkanie w przyszłości

Problem z zasobami naturalnymi, takimi jak zmniejszająca się ilość gruntów do zamieszkania przy jednoczesnym rosnącym zaludnieniu. Już dziś wiemy, że proces ukierunkowany jedynie na powstawanie nowych budynków jest błędem, W związku z tym coraz większe znaczenie będzie miało inne wykorzystanie istniejących nieruchomości, a raczej ich dalsze użytkowanie lub modernizacja.

 

Po więcej szczegółowych informacji : TARGI BAU 2023

 

 

 

Dlaczego warto?
  • bezpłatna konsultacja
  • markowe wykładziny
  • profesjonalny montaż
  • specjalistyczne akcesoria
  • doskonały serwis
Zespół Coniveo