blog

Wykładziny dywanowe w płytce

Przekrój płytki dywanowej

Płytka dywanowa to fragment wykładziny na specjalnym podkładzie, składający się z wielu warstw i materiałów.  Płytka dywanowa to jeden z najlepszych produktów na podłogi. Wyróżnia się bardzo wysoką trwałością, pochłanianiem dźwięku oraz możliwością tworzenia skomplikowanych wzorów, co w wykładzinach z rolki jest niemożliwe. Płytki występują w kwadratach, dostępnych najczęściej w wymiarach:

  • 50cm x 50cm
  • 61cm x 61cm
     

System montażu płytek dywanowych zasługuje na uwagę. Można montować je bezklejowo lub za pomocą płynu antypoślizgowego (forma kleju). W obu tych przypadkach w każdej chwili płytki można demontować i ponownie montować, np. w skutek zabrudzenia jednego fragmentu.
Nie jest prawdą, że zastosowanie takiej wykładziny wiąże się ze strzępieniem łączeń. Łączenia są bardziej trwałe niż w wykładzinach z rolki, a zasługą tego jest konstrukcja płytki. Włókna zatopione są w sprasowanym PCW wzmocnionym włóknem szklanym lub masie bitumicznej, co zapobiega uszkodzeniu runa. Jedyną wadą jest wysoki koszt zakupu, ale to przekłada się na znacznie dłuższy czas użytkowania. Zatem inwestycja na pewno się zwróci.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:

logo

www.plytki-dywanowe.pl

Desso
Desso
Modulyss
Modulyss
Shaw
Shaw

Polecani producenci:

Zobacz kolekcje wykładzin dywanowych w płytce:

Obiektowe

Zapisz się na newsletter
facebook