Przygotowanie podłoża pod wykładziny

02.01.2014
Autor: Marek Dobosz Kategoria: Blog

Przygotowujemy się do wymiany wykładziny w biurze, czy też instytucji. Jak przygotować podłoże, aby po zakończeniu instalacji wszystko było w porządku?

Jeżeli chodzi o wykładzinę PCW, to podłoże musi być przygotowane bardzo starannie. Przede wszystkim należy dobrać odpowiednią chemię - tu tzw. oszczędności mogą znacznie wpłynąć na końcowy efekt. Masa wygładzającą pozwoli na wykonanie gładkiej i twardej powierzchni, na której będziemy mogli dobrze zamontować wykładzinę. Dobra wylewka to powierzchnia odporna na obciążenia, a to krótko mówiąc, wpływa na długość życia naszej wykładziny. Oczywiście od początku zakładam, że szlichta, na której wykonujemy wylewkę, nie wymaga napraw, czy tez klamrowania.
Innym elementem, który wpływa na jakość przygotowania podłoża, to fachowa ekipa. Wiedza i doświadczenie to spory procent ''dobrego finału''.

No i parę słów o podłożu pod ''dywan'' - istnieje opinia, że pod wykładzinę dywanową, każde podłoże jest dobre. To moim zdaniem mylne podejście. Istnieje duża grupa wykładzin, które wymagają równie dobrego przygotowania, jak pod PCW.
Dobre i równe podłoże to gwarancja zadowolenia klienta i wykonawcy. Wtedy bez obaw możemy udzielać gwarancji na długie lata bez problemowego użytkowania.  

Marek Dobosz

Marek Dobosz

W Coniveo pracuję od 2005 roku. Szybko pokazałem swoje umiejętności i dostałem szansę samodzielnego prowadzenia prac. Z wykształcenia jestem technikiem budowlanym, a w tzw. „budowlance” pracuję prawie 20 lat. Wykonywałem różne prace wykończeniowe. Zobacz wszystkie wpisy
Dlaczego warto?
  • bezpłatna konsultacja
  • markowe wykładziny
  • profesjonalny montaż
  • specjalistyczne akcesoria
  • doskonały serwis
Zespół Coniveo