Przewagi spodów wycieraczkowych z kauczuku nitrylowego nad tradycyjnymi

05.06.2018
Autor: Konrad Ratyński Kategoria: Blog

Pewnie każdy nie raz spotkał się z tzw „latającym dywanem” - pozawijaną, przesuwającą się wycieraczką, która zamiast czyścić buty powoduje tylko zagrożenie dla użytkownika, jednocześnie rysując i niszcząc posadzkę. Jest to typowe dla wycieraczek wykonanych na piance bądź tradycyjnej gumie. Pojawia się pytanie, czy jest jakaś alternatywa, która rozwiązałaby powyższe problemy?  Odpowiedź brzmi tak! Jest to mata na bazie kauczuk nitrylowego!

Czym w ogóle jest ten kauczuk?

Nazwa  „kauczuk nitrylowy” stosowana jest jako określenie kauczuku butadienowo-akrylonitrylowego (NBR) wytwarzanego z akrylonitrylu i butadienu. Mieszaninę tych surowców cechują bardzo dobre właściwości technologiczne, odporność na zagniecenia, czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Mata na bazie kauczuku nitrylowego jest wstanie wytrzymać temperatury z zakresu od –40 do +100°C, co świadczy o jej niebywałej wytrzymałości. Ponadto, odporna jest również na większość olejów mineralnych i smarów plastycznych, standardowe paliwa takie jak benzyna, olej napędowy, lekkie oleje opałowe, rozpuszczalniki, tłuszcze zwierzęce i roślinne oraz gorąca woda.

Ale jakie to wszystko ma zastosowanie w praktyce?

Mata wykonana na spodzie nitrylowym doskonale układa się do podłoża (niemalże przysysa), nie przesuwa oraz nie zawija co często ma miejsce w przypadku tradycyjnych wycieraczek na gumie bądź piance. Spód może występować w dwóch wariantach, gładkim na płaskie powierzchnie oraz z wypustkami na powierzchnie porowate. W jednym i drugim zastosowane są wgłębienia zapobiegające przesuwaniu się maty, nawet po dostaniu się pod nią piasku, co dodatkowo zapobiega również przed niszczeniem posadzki. Dzięki swojej elastyczności mata z podłożem kauczukowym może być również prana w pralkach przemysłowych.

 

Gładki spód Spód z wypustkami
gładki spod spód z wypustkami
Elastyczność maty nitrylowej
elastyczosc

 

Przecież to musi kosztować majątek!

Maty wykonane z kauczuku nitrylowego wbrew obiegowej opinii nie są wcale dużo droższe od tradycyjnych wycieraczek, dlatego też przy wyborze maty warto się chwilę zastanowić czy chcemy po raz kolejny kupić przesuwającą się i zawijającą wycieraczkę czy może warto dołożyć parę złotych i dokonać zakupu maty na podłożu z gumy nitrylowej, która wyróżnia się elastycznością i miękkością, a także jest odporna na chemikalia, tłuszcze i oleje.

 

Konrad Ratyński

Konrad Ratyński

Od początku mojej kariery zawodowej pracowałem na stanowiskach związanych z fachowym doradztwem i obsługą klienta. Po kilku latach zbierania doświadczeń, z wielu całkowicie od siebie różnych branż, nauczyłem się jak profesjonalnie poznawać i zaspokajać potrzeby klienta. Zobacz wszystkie wpisy
Dlaczego warto?
  • bezpłatna konsultacja
  • markowe wykładziny
  • profesjonalny montaż
  • specjalistyczne akcesoria
  • doskonały serwis
Zespół Coniveo
Zespół Coniveo