Panele LVT – czy montujemy je tylko na podłodze? Proponujemy nietypowe rozwiązania

03.07.2019
Autor: Marlena Korona Kategoria: Blog

Jeszcze niedawno drewno na ścianach kojarzyło się z tandetną boazerią. Razem z CK Kwadrat, przy okazji remontu mieszkania (o którym pisaliśmy tu), zdecydowaliśmy się nadać deskom na ścianach świeżego look’u. 

Z reguły w projektach czy realizacjach, zastosowanie deski na ścianach występuje w sypialniach, przedpokojach lub salonach. My zdecydowaliśmy się, aby deski pojawiły się w miejscach szczególnie narażonych na wilgoć... No właśnie, tylko jak drewno poradzi sobie z parą wodną, która powstaje przy gotowaniu lub podczas codziennego prysznica? Na ratunek wychodzą panele winylowe LVT!

Doskonale imitują one naturalne materiały, to wszystko dzięki nadrukom w jakości HD. Wzór  zabezpiecza się specjalną powłoką odporną na użytkowanie, w tym również na wilgoć. Prawdziwe drewno jest wymagające pod względem utrzymania czystości. Dużym zagrożeniem jest dla niego przede wszystkim woda. W przypadku LVT ten problem właściwie nie istnieje! Nie ma ryzyka, że cokolwiek napuchnie, wybrzuszy się czy namoknie. Nie ma także ryzyka, że cokolwiek będzie się rozwarstwiać.

Jako ciekawostka powiemy, że parę lat temu montowaliśmy panele LVT Tajima Corso w jednej z gdańskich galerii handlowych. Dwa dni po naszym montażu, przez Gdańsk przeszły ogromne ulewy, zalewając m.in. tę galerię. Wody było po kolana i znajdowała się tam dość długo. Zastanawialiśmy się, czy produkt to wytrzyma. I wiecie co? Panele winylowe zdały egzamin perfekcyjnie! Po osuszeniu podłogi i jej umyciu, okazało się, że wyglądała zupełnie tak samo jak w dniu montażu! Bez obaw i cienia wątpliwości zdecydowaliśmy się na  zastosowanie LVT Tajima Corso w łazience oraz w kuchni – zarówno na podłogach, jak i ścianach.

Panele LVT można układać w wersji poziomej i pionowej, w zależności od tego jaki efekt chce się uzyskać. My zdecydowaliśmy się na montaż pionowy, dzięki czemu pomieszczenie optycznie wydaje się kilka centymetrów wyższe. Do montażu na ścianie użyliśmy kleju Murexin D391. Jest to klej dyspresyjny o wysokiej sile klejącej, dedykowany do wykładzin elastycznych. Można go stosować zarówno do montażu wykładzin na podłogach, jak i ścianach.

W nowoczesnym czy w klasycznym wydaniu, drewniane ściany pozwalają poczuć więź z naturą i na nowo odkryć aranżowane wnętrze. Natomiast połączenie wzoru naturalnego drewna, z doskonałą wytrzymałością jaką niesie za sobą LVT jest świetnym i praktycznym rozwiązaniem. Piękne jak naturalne drewno, wytrzymałe jak kamień – takie jest właśnie Tajima Corso!

 

Bardzo dziękujemy producentowi TAJIMA za współpracę przy tym projekcie!

Marlena Korona

Marlena Korona

Do teamu Coniveo dołączyłam jesienią 2014 roku. Początkowo miałam okazję pracować na stanowisku w działach administracji i handlu. To stanowisko nauczyło mnie bardzo dobrej organizacji pracy oraz podzielności uwagi, jednocześnie dając mi niezbędną wiedzę oraz kwalifikacje, by stać się Specjalistą ds. Trade Marketingu. Zobacz wszystkie wpisy
Dlaczego warto?
  • bezpłatna konsultacja
  • markowe wykładziny
  • profesjonalny montaż
  • specjalistyczne akcesoria
  • doskonały serwis
Zespół Coniveo
Zespół Coniveo