Łamiemy stereotypy – dywan na ścianie nie musi trącić PRLem!

10.06.2019
Autor: Marlena Pokora Kategoria: Blog

Dywan na ścianie? Pierwsze skojarzenie – passe! To przecież PRL! Nie żyjemy w Rosji!
Chyba każdy pamięta mieszkania z imitującymi gobeliny dywanami na ścianie. Grube, ciężkie, ciemne, wzorzyste i pospolite. Razem z CK Kwadrat złamaliśmy ten stereotyp! Dywan na ścianie nie musi kojarzyć się z tandetą.

Jak pisaliśmy we wcześniejszym artykule, postanowiliśmy stare i obskurne mieszkanie przemienić w nowoczesny lokal.

Sypialnia jest miejscem wypoczynku, oazą w której powinniśmy się zrelaksować. W mieszkaniu, które jest wysokie (275 cm), niestety podnosi się ryzyko występowania echa. To skłoniło architekta do zastosowania, nie do końca typowego rozwiązania – zamontowania wykładziny na niektórych ścianach, a nawet sufitach. Żywe kolory i niesamowita wykładzina Ultrasoft od Balsan, sprawiły, że pomieszczenie stało się nietuzinkowe. Delikatne, błyszczące runo przypominające jedwab, gwarantuje komfort w postaci wyciszenia pomieszczenia, jak również podczas chodzenia. Z tego powodu zdecydowaliśmy się zamontować ją także na podłodze. Balsan oferuje Ultrasoft w palecie silnych i wyrazistych kolorów połączenie z pudrowymi odcieniami.

Żeby nie było tak łatwo jak się wszystkim wydaje – zamontowana wykładzina nie jest klasyczną płytką dywanową w rozmiarze 50x50 cm, lecz wykładziną dywanową z rolki.  Potrzebna jest wprawiona i pewna ręka montażysty, aby dokonać takiej realizacji, bo przecież wszystkie boki i kąty muszą być równe i psujące. Niestety każda nierówność i niedociągnięcie może zepsuć efekt finalny, a nasi fachowcy na to nie pozwalają.

rzut

Cały wzór został zamontowany na klej Eco Fix od Mapei. Jest to klej akrylowy w dyspersji wodnej o trwałych właściwościach klejących i bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych (VOC), przeznaczony do trwałego montażu wykładzin. Zwieńczeniem całego projektu na ścianie stało się już tylko zamontowanie oświetlenia LED, które wieczorami nadaje mu magicznego charakteru.

Zgodzicie się z nami, że taki dywan na ścianie nie jest wcale straszny?

 

Bardzo dziękujemy producentowi Balsan za współpracę!

Marlena Pokora

Marlena Pokora

Do teamu Coniveo dołączyłam jesienią 2014 roku. Początkowo miałam okazję pracować na stanowisku w działach administracji i handlu. To stanowisko nauczyło mnie bardzo dobrej organizacji pracy oraz podzielności uwagi, jednocześnie dając mi niezbędną wiedzę oraz kwalifikacje, by stać się Specjalistą ds. Trade Marketingu. Zobacz wszystkie wpisy
Dlaczego warto?
  • bezpłatna konsultacja
  • markowe wykładziny
  • profesjonalny montaż
  • specjalistyczne akcesoria
  • doskonały serwis
Zespół Coniveo