Kiedy najlepiej montować taśmy antypoślizgowe?

05.10.2017
Autor: Robert Skolmowski Kategoria: Blog

Jak wiadomo, za oknami jesień, która niestety nie sprzyja montażom taśm antypoślizgowych. Jak poradzić sobie z przyklejeniem taśm w deszczowy dzień?

Na każdym opakowaniu markowych taśm, znajduje się instrukcja montażu, gdzie można doczytać się zdania "w przypadku montażu na zewnątrz, temperatura otoczenia powinna przekraczać 10stopni 7 dni przed i po przyklejeniu". Oczywiście jest to montaż idealny i możliwy najczęściej w lato. Niestety... wiele osób decyduje się na zakup taśm dopiero jesienią lub zimą, ponieważ dopiero wtedy zdarzają się nieszczęśliwe wypadki na śliskich schodach.
Oczywiście zawsze istnieje ryzyko odklejenia taśmy w taką pogodę i należy się z tym liczyć, niezależnie od jakości taśmy. Przy montażu taśm antypoślizgowych, w porze jesiennej, przede wszystkim należy zadbać o to, aby taśma nie była zamaczana przez ok 24 godz, ponieważ przez ten czas zyskuje całkowitą przyczepność do podłoża.
Natomiast w porze zimowej, kiedy przy gruncie temperatura jest minusowa, najlepiej zastosować nakładki aluminiowe, przykręcane do powierzchni stopnia (przykład), albo wezwać ekipę montażową, która dysponuje specjalistycznym sprzętem do ogrzewania i osuszania podłoża.

Podsumowując, radzę szybko decydować się na zakup taśm antypoślizgowych póki temperatura jest dodatnia, ponieważ później już może być za późno.

Robert Skolmowski

Robert Skolmowski

Od początku mojej ścieżki zawodowej, czyli od 7 lat, zajmuje się sprzedażą produktów i usług, zarówno dla Klienta prywatnego jak i biznesowego. Lata doświadczenia nauczyły mnie systematyczności i sumienności w każdym ze zleconych mi zadań. Zdobyta praktyka i wiedza pozwalają mi na obsługę Klienta zarówno w relacjach F2F, jak i drogą elektroniczną, dlatego też został mi powierzony sklep internetowy, na który serdecznie zapraszam. Wolne chwile staram się spędzać z bliskimi mi osobami, uwielbiam górskie wędrówki, ale radość sprawiają mi również codzienne spacery, w których zawsze towarzyszy mi narzeczona oraz nasz czworonożny przyjaciel. Zobacz wszystkie wpisy
Dlaczego warto?
  • bezpłatna konsultacja
  • markowe wykładziny
  • profesjonalny montaż
  • specjalistyczne akcesoria
  • doskonały serwis
Zespół Coniveo