Jaką wykładzinę wybrać do sypialni?

25.10.2022
Autor: Agata Woźniak Kategoria: Blog

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy teoretycznie 1/3 życia. Ważne jest zatem, aby czuć się w tym pomieszczeniu komfortowo oraz przytulnie. Dla wielu miejsce to jest oazą spokoju, w której relaksujemy się sami, bądź z najbliższymi i pupilami. Zależy nam na tym, aby było miło i ciepło, jak wstaniemy bosą stopą z łóżka. Dlatego często kierując się tym kryterium stawiamy na wykładzinę dywanową.

Jaka wykładzina do sypialni będzie najlepsza? Tutaj mamy szerokie możliwości wyboru. Klasycznie można wybrać wykładzinę z rolki, która można przykleić na klej, bądź położyć w naciągu. Możemy wybierać spośród wykładzin z PA, PA mikrofibre, wełny, bawełny, wiskozy, czy z niebrudzącego włókna Triexta.

Nasz wybór zależy od tego, czy zależy nam na włóknach naturalnych, czy wysokiej jakości włóknach syntetycznych. Wykładziny syntetyczne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zależy nam na łatwym czyszczeniu i mamy do czynienia np. ze zwierzętami. Możemy zdecydować się na takie, które są antyalergiczne np. Vorwerk, bądź takie, które się świetnie czyszczą i nie pozostawiają plam i zapachów, np. SmartStrand. Jeżeli zależy nam na dużej gęstości, miękkości i bogatej kolorystyce to te wymagania spełnią wykładziny np. Edel, ITC Luxury Flooring, Van Besouv. Jeżeli szukamy w wykładzinach ekskluzywnego wyglądu i jedwabistego połysku to doskonałym wyborem będą wykładziny z włókien naturalnych, takich jak jedwab, wiskoza (Tencel). Produkty takie znajdziemy u producentów Jacaranda, ITC Luxury Flooring.

Dla osób, które potrzebują szybkiego montażu i prostych rozwiązań polecamy wykładziny w płytkach. Jest to rozwiązanie, na które decydują się osoby, które są w stanie same zamontować wykładzinę. Można wybierać tutaj spośród wykładzin welurowych, albo pętelkowych. Jest to produkt o tyle praktyczny, że w razie zabrudzenia można wymienić tylko płytkę lub dwie, bez robienia generalnego remontu w sypialni.

Wykładziny dywanowe w płytkach są głównie z włókna syntetycznego jak PA, czy PP. Aczkolwiek dla koneserów włókien naturalnych, proponujemy wykładzinę wełnianą kaszmirową  firmy Tretford, która występuje w przebogatej kolorystyce. Produkt ten jest niezwykle wytrzymały, a dzięki warstwie naturalnego tłuszczu, która sprawia, że nie przystaje brud, również łatwy w pielęgnacji.

W przypadku płytek można łączyć nie tylko wzory, ale i kolory, co sprawia, że możemy stworzyć w sypialni niepowtarzalny, indywidualny wzór.

Agata Woźniak

Agata Woźniak

Do Coniveo dołączyłam w marcu 2014 r. Zajmuję się doradztwem handlowo-technicznym w zakresie doboru wykładzin podłogowych, szczególnie w obszarze obiektów użyteczności publicznej. W Coniveo odpowiedzialna jestem za wprowadzanie na rynek wykładzin kauczukowych i pozyskiwanie kontraktów. Zobacz wszystkie wpisy
Dlaczego warto?
  • bezpłatna konsultacja
  • markowe wykładziny
  • profesjonalny montaż
  • specjalistyczne akcesoria
  • doskonały serwis
Zespół Coniveo