Czy klej do podłogi i do cokołów powinien być taki sam?

08.05.2017
Autor: Jarosław Michalak Kategoria: Blog

Nie każdy na początku montażu wykładzin elastycznych zadaje sobie to pytanie, jednak dlaczego ważne jest, aby zastosowac inny klej?

Z jakim klejem podejść ?

Przy montażu wykładzin PCW poza standardowym elementem bardzo dokładnego i profesjonalnego przygotowania podłoża występuje jeszcze jeden element którego nie można pominąć.

Często widzę , w przychodniach czy szkołach w których bywam, gdzie są zamontowane wykładziny PCW i „wywinięte cokoły na ścianę”, że wykładzina która jest na ścianie nie trzyma się dobrze. Wygląda to bardzo kiepsko i jednocześnie sprawia sporo kłopotu użytkownikowi.  Pomijając inne aspekty pracy ( np. zagruntowanie ścian, stosowanie listew wyobleniowych) często przyczyną tego stanu rzeczy jest użyty przez montażystów klej, a dokładnie jego jakość. Klej który świetnie sprawdza się do wykładzin leżących w poziomie, niekoniecznie nadaje się do podklejania cokołów. Do cokołów potrzebujemy kleju, który ma silne wiązanie początkowe i jednocześnie jest elastyczny oraz bardzo mocno wiąże. Cokoły są często narażone na intensywne czyszczenie, obtłukiwanie lub w szkołach dzieci opierają się o nie butami.

Dlatego należy zwrócić uwagę na klej. Jego rodzaj i parametry. Szkoły są dwie.

  1. Albo używamy odpowiedniego kleju do całej powierzchni wykładzin ( rozwiązanie droższe ponieważ taki klej jest droższy w zakupie).
  2. Możemy też tylko cokoły kleić na inny klej, różny od kleju użytego na powierzchnie płaskie, który będzie mocniejszy i bardziej odpowiedni – zapewni to bezproblemowe użytkowanie wykładziny i jednocześnie nie spowoduje dużych dodatkowych kosztów.

 

Jarosław Michalak

Jarosław Michalak

W Coniveo pracuję od 2003 roku. Obecnie jestem dyrektorem działu techniczno-handlowego. Na co dzień uważnie słucham naszych klientów i doradzam im najkorzystniejsze rozwiązania. Odpowiadam m.in. za koordynację prac firmy - działu handlowego i zespołów instalatorskich. Zobacz wszystkie wpisy
Dlaczego warto?
  • bezpłatna konsultacja
  • markowe wykładziny
  • profesjonalny montaż
  • specjalistyczne akcesoria
  • doskonały serwis
Zespół Coniveo